Izmenjava z učenci iz Celovca

2019/20

2017/18

VTISI Z IZMENJAVE

Od 14. do 18. maja 2018 smo bili na izmenjavi v Celovcu. V ponedeljek smo prišli in jedli sladkarije, kar mi je bilo zelo všeč. Všeč mi je bil tudi četrtek, ko smo šli v Minimundus, na piknik in na minigolf. Edina stvar, ki mi ni bila všeč je bilo izdelovanje plakatov v petek. Najboljši je bil piknik, saj sem lahko igrala košarko z učiteljem Andrejem in Matijo, ki sta igrala proti Larisi in meni. Seveda sva ju midve premagali.

Tanja Valančič, 6. c

Pri Luku na izmenjavi sem se imel zelo dobro. Program mi je bil zelo všeč. Najbolj mi je bil všeč izlet v Minimundus. Najmanj pa mi je bil všeč izlet na zvonik, ker me je strah višine. Všeč mi je bilo, ko sva z Luko skupaj trenirala. Upam, da se bom izmenjave udeležil še kdaj.

Amir Velić, 6. b

Pri Lauri mi je bilo zelo lepo. Z njo in njeno sestrico sem se hitro spoprijateljila. Najbolj mi je bil všeč Minimundus in 4D kino v njem. Všeč mi je bil tudi razgled z Mestnega zvonika, golf, piknik… Skratka vse.

Ajda Ogrinc, 5. c

1. 5. 2018 smo se udeležili izmenjave v Celovcu. Tam smo si ogledali mestni zvonik, Minimundus, … Vse je bilo lepo. Zelo smo se zabavali. Zapomnil sem si, ko smo se v Europa parku igrali in špricali z vodo.

Oliver Komić, 6. c

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo šli v Minimundus. Ni mi bilo všeč, ko smo delali plakate. Želim si, da bi imeli izmenjavo še kdaj.

Jaka Đorđević, 6. c

no images were found

V ponedeljek, 3. 10. 2016, smo na našo šolo sprejeli učence slovenske gimnazije iz Celovca. Sprejem smo jim pripravili kar v šolski avli. Otroški pevski zbor jim je zapel nekaj pesmi, pripravili pa smo tudi kratek recital pesmi, ki so izbor iz naše pesniške zbirke Prijateljstvo je kot pesem.

Takoj po sprejemu smo se odpravili na delavnice branja s Tesso, poslikavo panjskih končnic in športno delavnico. Vse delavnice so bile odlično pripravljene, saj smo se ob vseh zelo zabavali.

Kasneje smo se odpravili v center Ljubljane, kjer nas je že čakala ladjica, ki nas je popeljala na izlet po Ljubljanici. Ogledali smo si tudi Ljubljanski grad, kamor smo se odpeljali kar z električnim Kavalirjem. Razgled je bil seveda veličasten, saj je bil lep sončen dan.

Naslednji dan smo goste peljali na ekskurzijo na Cerkniško jezero in v Križno jamo.

Zadnji dan smo raziskovali Ljubljano. Obiskali smo tudi slovenski parlament.

Ul Denša, 7. a

28 učencev naše šole se je konec junija udeležilo tridnevne izmenjave z zamejsko šolo v Celovcu. Po prihodu v Celovec so učenci spoznali svojo gostiteljsko družino. Gostitelji so za nas pripravili zanimiv program, kjer so spoznali delovanje šole, Mohorjevo družbo, ogledali so si svet v malem v Minimundusu in odšli na ekskurzijo na Gosposvetsko polje, kjer so učenci raziskovali korenine Slovenstva. Obiskali so tudi najvišji leseni stolp na svetu na Jedvovci od koder smo občudovali slovenski simbol Triglav. Zadnji dan so se učenci poizkusili v iskanju zaklada po mestu, ogledali so si tudi Knežji kamen in slovenski program na državni televiziji ORF. Z izmenjavo so učenci spoznali dvojezično okolje, življenje slovenske manjšine v Avstriji in navezali prijateljske stike z vrstniki.

Sebastjan Abbad in Nastja Müller