Naša mala knjižnica

V šolskem letu 2019/2020 je Osnovna šola Hinka Smrekarja vključena v mednarodni projekt Naša mala knjižnica. Učenci naše šole poleg knjig za Bralno značko in Eko bralno značko imajo možnost prebrati tudi knjige mednarodnega projekta Naša Mala knjižnica.

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so dobro uveljavljeni v domovini, a ne nujno v drugih evropskih državah.

Cilj za vključitev v projektu je spoznati bogatega zaklada, ki ga nam nudijo knjige z bogatimi vsebinami na različnih področjih iz različnih držav, pri tem spoznati in povezati različnosti, drugačnosti in medkulturnosti.

Učenci 3. a so aktivno vključeni v branju, ustvarjanju in nadgradnji jezikovnih zmožnostih. Poleg tega aktivno rešujejo Ustvarjalnike z izvirnimi nalogami na temo izbranih knjig.

Koordinator projekta

Igorcho Angelov