V letošnjem šolskem letu obeležujemo 60 let obstoja Osnovne šole Hinka Smrekarja. Ob tem so se na šoli odvijale različne dejavnosti; učenci so sodelovali pri domiselnem okraševanju šolskih prostorov, ustvarjali strip o Hinku Smrekarju, pisali pesmi in prozo s šolsko tematiko, snemali film, raziskovali zgodovino šole, prepevali idr. V četrtek, 14. 11. 2019, je bil tako za nas prav poseben dan, saj je ves dan šola dišala po prazniku. Ponosni in veseli smo soustvarili tudi osrednjo svečano prireditev, na kateri so se po uvodnih pozdravih ravnateljice, gospe Rebeke Velak, in župana, gospoda Zorana Jankovića, na odru zvrstili številni učenci šole. Kulturni program je bil preplet glasbe, plesa, igre in poezije … starega in novega … resnega in zabavnega … veselega in ponosnega … našega. Vse najboljše, naša šola!