PRIDOBITEV NACIONALNEGA STATUSA UNESCO ŠOLE

Zelo ponosni smo, da je v šolskem letu 2014/15 naša šola pridobila nacionalni status. Za pridobitev le-tega so se upoštevali: zavezanost šole Unesco ciljem,  vključevanje Unesco načel v šolsko življenje in vse izvedene Unesco dejavnosti zadnjih treh let.

V tem časovnem obdobju smo izvedli ogromno aktivnosti, razvijali holistični pristop v vzgoji in izobraževanju, načrtovali dejavnosti v skladu s 4 stebri izbraževanja in tako razvijali kakovost našega vzgojno-izbraževalnega zavoda. Zahvaljujemo se vsem, ki so svoje ideje, čas in zanos vložili v izvedbo projektov.

Ta status nam je v vzpodbudo, da bomo tudi vnaprej sledili ciljem in načelom UNESCA in se vključevali v različne aktivnosti UNESCO šol.

Koordinatorica Tadeja Plut Krajnik

UNESCO DEJAVNOSTI 2016/17

V šolskem letu 2016/17 bomo v okviru mreže Unescovih šol poudarjeno živeli in delovali po načelih UNESCA. Ta družina šol vzgojo in izobraževanje postavlja na temelje znamenitih štirih Delorsovih stebrov, ki so:

UČIM SE, DA VEM,
UČIM SE, DA ZNAM DELATI,
UČIM SE, DA SE UČIM SOBIVATI – ŽIVETI V SOŽITJU S SEBOJ IN DRUGIMI,
UČIM SE, DA SE UČIM BITI – RAZVIJATI, OHRANJATI IN KULTIVIRATI SVOJ JAZ.

Tesno se bomo s šolami iz različnih krajev Slovenije povezovali preko neposrednih oblik sodelovanja v skupnem učenju, raziskovanju, ustvarjanju in prijateljevanju. Učenci se bodo aktivno udeleževali številnih objavljenih dejavnosti; prek neposrednega sodelovanja z vrstniki iz različnih okolij in kultur bodo učinkoviteje krepili vrednote, ki bodo utrjevale mir med ljudmi, ohranjale planet ter trajnostno in kakovostno življenje na njem.

Aktivno se bomo vključevali v številne zanimive nacionalne in mednarodne projekte, ki jih bodo organizirale UNESCO šole po vsej Sloveniji.

Obeležili bomo naslednje mednarodne dneve:

• 27. januar: mednarodni dan spomina na holokavst
  • 21. februar: svetovni dan materinščine