Spoštovani starši,

prišel je težko pričakovani dan ponovnega snidenja v šolskih klopeh. Da bo naše druženje varno, prijetno in ustvarjalno, pa bomo morali upoštevati določena navodila, ki so nastala na podlagi priporočil MIZŠ, ZRSŠ in NIJZ:

• Starši ne vstopate v šolo. Otroke oddajate in jih čakate pred šolskim vhodom.
  •  Otroci prihajajo in odhajajo v šolo točno ob uri, ki ste jo navedli na prijavi. Prvošolci do šole obvezno potrebujejo spremstvo.
  • V jutranje varstvo otroci vstopajo pri stranskem vhodu (Gorazdova ulica).
  • Ob odhodu domov otroci izstopajo pri glavnem vhodu (Ljubeljska ulica).
  • Razpored prihodov v šolo za učence, ki niso v jutranjem varstvu:

• 1. a ob 8.15, stranski vhod;
• 1. b ob 8.20, stranski vhod;
• 1. c ob 8.25, stranski vhod;
• 2. a ob 8.30, glavni vhod;
• 2. b ob 8.35, glavni vhod;
• 2. c ob 8.40, glavni vhod;
• 3. a ob 8.45, stranski vhod;
• 3. b ob 8.50, stranski vhod;
• 3. c ob 8.55, stranski vhod.

• Otroci v šolo vstopijo sami. Strokovni delavci jih pospremimo ali usmerimo do učilnice.
  • Ker se šolskih garderob ne uporablja, otroci vsak dan vstopijo v učilnico obuti in oblečeni. Prav zato naj bodo njihova oblačila in obutev čim udobnejša. Oblačila kombinirajte tako, da se bodo lahko ob vročini slekli ali ob ohladitvi toplo oblekli. Ker bomo veliko zunaj, je priporočljivo zaščitno pokrivalo.
  • V ponedeljek, 18. 5. 2020, otroci prinesejo s seboj vse svoje šolske potrebščine (učbeniki, delovni zvezki, zvezki, peresnice), ki bodo do konca šolskega leta ostale v šoli. V peresnici naj bodo vse potrebščine, ki jih pri pouku potrebujejo, saj si jih ne bodo mogli izposojati.
  • Otroci v šolo ne prinašajo igrač.
  • Pouk bo potekel v manjših skupinah. Učitelji bomo med skupinami prehajali, tako da se bomo dnevno videvali s svojimi učenci.
  • Doma se z otroki še enkrat pogovorite o pomenu ohranjanja varnostne razdalje, umivanja rok, higiene kašlja in doslednega upoštevanja navodil učiteljev.
  • V primeru, da izjave, ki jo otrok potrebuje ob vstopu v šolo, niste mogli natisniti ali jo boste pozabili doma, vas bodo pred vhodom v šolo čakali prazni obrazci, ki jih boste lahko izpolnili kar tam.

Delavci šole bomo po vseh svojih močeh skrbeli, da se bodo otroci kljub določenim omejitvam počutili prijetno. Da nam bo vsem lažje, pa pričakujemo pomoč in razumevanje vas, staršev. Bodimo si v podporo in ostanimo povezani.

Učitelji in ravnateljica Rebeka Velak