Že v mesecu oktobru 2017 je potekalo šolsko tekmovanje iz angleščine za osmošolce, ki se ga je udeležilo 13 učencev, na katerem sta Ambrož Grum iz 8.a in Alica Muratović Romih iz 8. b dosegla bronasto priznanje. Po strogem kriteriju se je Alica uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo konec novembra na OŠ Jožeta Moškriča v Ljubljani. Naloga je bilo izjemno zahtevna, zato se ji je poskus doseganja višjega priznanja žal ponesrečil.

Devetošolci pa so šolsko raven tekmovanja opravili sredi novembra. Udeležilo se ga je 17 učencev, od katerih je devet učencev osvojilo bronasto priznanje, Sara Pucihar, Ana Stergar, Živa Ravbar in Adam Zeggai pa so se uvrstili tudi na območno raven. Slednja je potekala sredi januarja na OŠ Miška Kranjca v Ljubljani. Konkurenca je bila huda in malo je manjkalo, da bi dosegli višja priznanja.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za lepe rezultate, saj so pokazali veliko mero znanja.

Mentorja: Boštjan Kuljič in Maša Rakuš Dobnik