Danes ta šola diši po počitnicah, morju, brezskrbnih trenutkih in lepih spominih, ocenah,  prijetnih občutkih. Diši po poletju, valovih, planinah, debelih in zanimivih knjigah. Diši tudi po dobrih, vestnih, prijaznih, srčnih in zglednih učencih.

Letošnji naj učenki šole družijo:

• šport: sta odlični športnici, ki se trudita in zmoreta doseči najbolje, košarkarski žogi sta s srcem predani;
  • mir in premišljenost: notranja mirnost in mirno reševanje težav;
  • pomoč: vedno sta pripravljeni pomagati sošolcem in učiteljem;
  • spoštovanje: spoštljiv odnos do sošolcev, učiteljev in ostalih zaposlenih;
  • odgovornost: vsega se lotita zelo odgovorno in resno, to sta še posebno dokazali med poukom na daljavo;
  • pozitivna naravnanost: vselej iščeta dobro v stvareh in v ljudeh;
  • zgled: dejanja, ki so posnemanja vredna, včasih premamijo tudi sošolce;
  • nasmeh: je sončnica njunih lic;
  • ustvarjalnost: sta perspektivni pesnici umetnici;
  • uspeh: zaradi truda, vztrajnosti in predanosti sta na koncu dosegli tudi odličen uspeh tako na učnem kot tudi na športnem področju.

Z vsem naštetim učenki predstavljata našo šolo in širita njeno dobro ime daleč naokrog. Torej, naj učenki sta Tanja Valančič in Stela Jelenc!

Rebeka Velak, ravnateljica