Projekt PEN PALS: email tag, you’re it!

2021/22

Tudi letos bodo učenci 7. razreda sodelovali pri projektu Pen pals. Učenci so v prvem pismu, ki je že na poti v Španijo, predstavili sebe, družino, hobije in šolo. Dopisovali si bodo z učenci iste starosti iz Španije, Italije, Hrvaške in Portugalske. Pogovarjali se bomo o hobijih, zanimivostih, poteku pouka, predstavili bodo svoje države, dotaknili se bodo tudi pouka v času korone. Vsi se že veselimo našega dopisovanja.

Mentorice: Maša Rakuš Dobnik, Aurelia Karina Zupanc in Nastja Müller

2020/21

Oktobra so učenci, ki so želeli sodelovati v projektu PEN PALS prejeli pisma učencev osnovne šole Sätilaskolan, iz mesta Mark na Švedskem. Učenci s Švedske so predstavili sebe, svoje hobije, kraj v katerem živijo, način šolanja in kako preživljajo karanteno in pouk na daljavo. Naši učenci so jim odgovorili in dodali še navade, običaje, ki so značilne za Slovenijo. Zdaj pričakujemo že 2. krog pisem oz. mailov iz Švedske na temo zima in preživljanje prostega časa v času korone. Ko se bomo vsi vrnili v šolo, pa nas čaka še video srečanje z našimi dopisovalci.

Mentorica: Nastja Müller