Z učenci smo v tednu jezikov z razstavo obeležili EVROPSKI DAN JEZIKOV, ki ga na pobudo Sveta Evrope od 2001 dalje praznujemo vsako leto 26. septembra. To je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov.

JEZIKI ZA MIR je letos ključna tema evropskega dneva jezikov, zato smo z učenkami in učenci na predmetni stopnji ustvarjali izdelke, ki poleg sprejemanja jezikovne različnosti vključujejo tudi pozive k miru in sožitju. Pri angleščini smo spoznavali poezijo in besedila popularnih pesmi, ki slavijo mir in so kritična do vojn, nasilja in uničenja. Med raziskovanjem nas je navdušilo tudi mnogo miroljubnih misli pomembnih ljudi z različnih področij. Izbrali smo tiste navedke, ki so se nas najbolj dotaknili, in ustvarili sijajne plakate. Pri francoščini pa smo po vzoru Apollinaira oblikovali domiselne kaligrame. V nadaljevanju nas je zanimalo še, kako se v različnih jezikih zapiše in izgovori besedna zveza »jeziki za mir«. Pri tem so nam v veliki meri pomagali sošolci in sošolke številnih narodnosti, ki obiskujejo našo šolo in bogatijo naš svet. Tako so nastali pisani govorni oblački v kar 24 jezikih.

Na razredni stopnji smo se prav tako posvetili različnim jezikom, narodnostim in državam ter narisali ustrezne zastavice. Skozi letne čase in mesece smo spoznavali tudi mnogotere športe, saj se je v letošnjem letu odvilo ogromno pomembnih športnih dogodkov, s poletno olimpijado na čelu.

Vljudno vas vabimo k ogledu fotografij ustvarjanja in razstave.

aktiv učiteljic tujih jezikov