Decembra smo se učenci izbirnih predmetov šolsko novinarstvo in gledališki klub odpravili na RTV Slovenija. Pred medijsko hišo nas je pričakal vodnik, ki je fotograf na RTV SLO. Vmes smo se fotografirali z Jožetom Robežnikom, znanim voditeljem. Vodnik nam je predstavil, katere oddaje so nazadnje snemali, nato nas je odpeljal v masko, kje so ličili voditelje za novoletno oddajo. Izvedeli smo, da ličenje moških traja samo 5 minut, ličenje žensk pa kar eno uro. Pokazali so nam tudi ogromno garderobo z oblekami in čevlji. Ogledali smo si štiri studie, še posebej sta nam bila všeč studio, ki je bil pripravljen za snemanje oddaje Joker, in studio za snemanje oddaje Odmevi, kjer smo se fotografirali za ovalno stekleno mizo.

Prejeli smo veliko znanja in izkušenj, ki so nam ga posredovali zaposleni na RTV SLO. Zelo smo hvaležni za to neprecenljivo izkušnjo.

Zapisali učenci šolskega novinarstva